ANA SAYFA
OKSİMER
YORUMLAR
İLETİŞİM
Glutatyon Tedavisi

Hücre içinde bulunan bir enzimdir. İlacın temeli birkaç amino asitten oluşan doğal üçlüdür: glisin, sistein ve glutamik asit.

Çok güçlü antioksidandır. Vücudumuzda oluşan serbest radikallerin atılmasında yardımcı olur. Vücudun en güçlü şifa maddesidir. Yaşlanma ile hücre içinde azalmaya başlar. Eskisi gibi serbest radikalleri etkisiz hale getiremez. Bozulan hücre yapısını yeniden tamir edemez. Bunun sonucunda bir takım rahatsızlıklar baş göstermeye başlar. Glutatyon eksiliği sinir sistemi etkileyerek koordinasyon eksikliğine ve daha sonra tanıma kapasitesinde bir azalmaya yol açar. Hücre içinde glutatyon da bir eksiklik varsa, yaşlanma süreci hızlanır.

Güçlü bir detoksifikasyon (zehirden arındırma) etkisi olduğundan ve vücudumuzundaki ağır metallerin, uyuşturucuların, radyasyonun, sigara dumanı, alkol ve kirleticilerin zararlı etkilerine karşı korumaktadır. Radyasyon ve kemoterapi ilaçların yan etkilerinden bizi korur.

Karaciğer rahatsızlıklarında (Yağlı karaciğer, alkolik siroz, hepatit viruslerinin neden olduğu siroz ) karaciğeri korur. Hastanın fiziksel durumunda iyileşmesine neden olur. Periferik ve kalp damar hastalıklarında yapılan tedavileri destekler. Sistemik dolaşım hemedinamik parametreleri iyileştirir. Bacakta tıkalı damarı olanlarda hastanın daha uzun ağrısız yürümesini sağlar.

Kronik böbrek yetmezliği olan hastalarda kansızlığı düzeltmeye yardımcı olur. Kansızlık için eritropoietin dozunu% 50 azaltmaya neden olur. Beyin içi (subaraknoid ) kanama semptomlarının tedavisini destekler.

İnsülin bağımlı olmayan şeker hastalığı (diabetes mellitus) tedavisini destekler. Bu hastalardaki insülin duyarlılığını arttırmaya yardımcı olur.

Akut pankreatit tedavisini destekler. Glutatyon, iltihaplanma reaksiyonunun kimyasal aracıların saldırısından organların korunmasında etkilidir.

Erkek kısırlığının tedavisini destekler: 2 ay boyunca intramüsküler glutatyon enjeksiyonu ile uzun süreli kullanım spermatozoidlerin boyut, şeklini ve hareketini geliştirir.